SKRIVBORDSLAMPA, “Heron”, Svart, Isao Hosoe, Luxo, Norge
BESTICK, 24 delar, Silver, GEWE
BORDSLAMPA, Flos Snoopy, Matt svart, Limited Edition 50 års jubileum
TAKLAMPA, samtida, Luci Srl, Parma, Italien, modell “Fireworks 18”
Fåtöljer, ett par, funkis, 1940-tal
PER CEDERBANK. Komposition, blandteknik, signerad.
MATTA, semiantik persisk Heriz, 320 x 237 cm
INGEGERD SILOW. Matta, rölakan, signerad IS
CARL MALMSTEN. “Ambassadör”, stolar i valnöt, 6 stycken, brännmärkt “Bodafors design Carl Malmsten
SKRIVBORD, Teak, 1960/70-tal
BYRÅ, teak, 1950/60-tal
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Tjurfäktning, olja på duk i relief, otydligt signerad
CARTIER, reservoarpenna, Frankrike, Paris, spets i 18K guld, Trinity
RING, 18K vitguld, Briljanter
ARMBANDSUR, Omega Seamaster 600
ARTHUR PETTERSSON. Ljusstakar, 5 stycken i mässing, 1900-tal
BENTE BERG (1931. Läsande kvinnna, olja på duk, signerad
RING, 14K guld, Briljant ca 0,80 ct
ARMBANDSUR, Genéve 18K guld, Briljanter ca 0,7 ct
JANOS KASS (1927-2010). Judith och prinsen, serigrafi, edition, signerad
KARMSTOLAR 2 stycken, rokokostil, 1900-tal
VAS, stengods med oxblodsglasyr, sen Qing, Kina
MATTA, antik persisk Mahal, 418 x 316 cm
GALLERIMATTA, persisk Bakhtiar, 400 x 96 cm
SMARAGDER, 46,59 ct
ULF ONSBERG. “New York by nigth”, Monoprint, signerad
MOTORCYKEL, BMW R100RT, 1983
AXEL HAMBORN. “Promenaden”, olja på pannå, signerad
YNGVE BLIXT. LOCKKRUKA, stengods, unikat, Höganäs 1961
SKRIVBORDSLAMPA, “Heron”, Metallic Blå, Isao Hosoe, Luxo, Norge
BLÅ TOPAZ, 15,58 ct
STOR STRÅLKASTARE, mässing, 1900-tal
RING, 18K guld, Briljant 0,03 ct
RING, 18K guld, Diamanter
MATTA, semiantik persisk Sarakhs, 350 x 250 cm

Enkelt og sikkert

At købe og sælge genstande hos Garpenhus Auktioner sker via vores samarbejdspartner Auctionet.com, som Europas største platform for auktioner.

Gratis vurdering

Vi tilbyder gratis vurdering, enten online, i vores lokaler i København, eller vi kan komme hjem til dig.

Tilfredse kunder

Siden starten i 2009 har vi haft tusindvis af tilfredse kunder, som vender tilbage, både dem der sælger og dem der køber via os. Et stærkt bevis på vores værdsatte service og ekspertise

Købe

Sælge

Dødsbo